Mordoğan Villa İnşaatı
01
Şub

Mordoğan Villa İnşaatı

Mordoğan Villa İnşaatı

Mordoğan, İzmir ilimizin Karaburun ilçesine bağlı bir mahalledir. Deniz kenarında ve oldukça şirin bir yerleşim yeri olması bölgede villa inşaatlarının sayısını da artırmıştır. Mordoğan villa inşaatı yapımı gün geçtikçe fazlalaşmaktadır. İnsanların müstakil konutlara sahip olma isteği, temiz bir doğa ve bahçesinde huzur bulma hayalleri villaların sayısını artırmaktadır. Özellikle apartman hayatından bıkanlar arsa alarak konaklama ihtiyaçlarını karşılayacak lüks konutlara yönelmektedir.

Villalar gösterişli, etkileyici ve büyük evlerdir. İki katlı ya da üç katlı olabilir. Kimisi geniş bahçeye sahip olurken kimisinde daha küçük bahçelere rastlanır. Havuzun olması ya da olmaması kişilerin isteğine bağlıdır. Açık ya da kapalı otopark tercihlerinde bulunabilmek de mümkündür. İhtiyacınıza uygun olan isteklerinizi arsanın imar durumuna bağlı kalarak belirlemelisiniz. Bu konuda teknik kişilere ihtiyacınız bulunur.

Mordoğan Villa İnşaatı
Mordoğan Villa İnşaatı

Mordoğan Villa İnşaatı Yapım Aşamaları

Bir arsa üzerine villa yaptırmayı düşündüğünüzde evinizin baştan sona her aşamasını takip eden ekibe ihtiyacınız olur. İnşaat firmalarından ve mimarlık ofislerinin teknik elemanlarından bu konuda yardım alabilmeniz mümkündür. Öncelikle arsanın durumuna uygun düşecek projenin çizilmesi gerekir. Zemin tahlili için zemin etüdüne ihtiyaç duyacaksınız. Zemine uygun temelin atılması, kolon ve kirişlerin yapılması, beton dökülmesi ve tuğla örümü yapılacak işlerin sıralamasıdır.

Mordoğan villa inşaatı için mimar, iç mimar, mühendis ve tekniker gibi elemanların birlikte çalışması gerekir. Proje aşamasında bir mimara ihtiyaç duyulur. İnşaat mühendisi villanızın statiğini çizer ve dayanımı için gerekli olan demir, çimento oranlarını belirler. Elektrik mühendisi elektrik tesisatını çizmekle mükelleftir. Makine mühendisleri mekanik sistemlerinin tasarımlarını, denetimini ve uygulamasını yapacaktır. Tüm bu ekibin koordineli çalışması sonucunda villa inşaatı yapım süreci sorunsuz olarak tamamlanacaktır.

Mordoğan Villa İnşaatı Fiyatları

Villanın kapladığı alan, kat sayısı, bahçede yapılması gerekenler ve özel istekler fiyatın ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kullanılacak malzemelerin tercihi, lüks ya da normal bir inşaat olması villa fiyatlarının artmasına ya da azalmasına neden olacaktır. Mordoğan villa inşaatı fiyatları projelendirme, yapım aşaması, hafriyat, işçilik, nakliye, vergi giderleri, belediye harçları düşünülerek hesap edilir.

İç mekanlarda tercih edilen dekorasyon ürünleri ve malzemeler toplam maliyeti oluşturacaktır. Önemli olan uygun maliyetle lüks konutların elde edilmesidir. Bu konuda Decomes Mimarlık firmasına güvenebilir ve uygun fiyatlara kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.