29
Kas

Mimarlık Ofisi

Mimarlık Ofisi

Mimarlık ofisi denildiği zaman akla ilk olarak fiziksel bir ofis gelse de aslında hem fiziksel hem de manevi açıdan bu sektör oldukça önemli bir yere sahiptir. Bir mimari projenin amacı insan olmak ve insanları aldıkları hizmete dair memnun edebilmektir. İnsanların kendilerini güvende ve emniyette hissetmelerini sağlayan önemli bir unsurdur.

Bu amaçla sanatçı ruhuna sahip olan mimarlar ve iç mimarlar doğanın, kültürün ve teknolojinin gelişimini ve tarihini gözlemlemeye, iyi ve erişilebilir bir sanat ve yapı kullanım alanı yaratmaya devam etmektedir. Kullanılan alanın verimliliğini maksimuma çıkaran mimarlık ofislerindeki mimarlar, alanın göze hoş gelen bir şıklıkla kullanılan alana eklenmesini sağlar.

Mimarlık Ofisi Ne İş Yapar?

Mimarlık ofisi kapsamında çalışan kişiler yalnızca mimarlar değildir. Mimarların yanı sıra iç mimarlar, peyzaj mimarları, mühendisler, inşaat mühendisleri, makine mühendisleri gibi mimarlık ve tasarımla ilgili birçok meslek bulunmaktadır. Mimarlık ofisi ya da bürosu açmak için mimar olmanıza da gerek yoktur. Çeşitli mimarlık disiplinlerinden kişilerin bir araya gelerek ortak veya çalışan olarak mimarlık ofisi açması mümkündür.

Ancak projenizdeki binaları tasarlayıp inşa edebilmek için mimar olmanız gerekmektedir. Mimarlık ofisi hizmetlerinin maliyeti, ihtiyaç duyulan hizmetlere göre değişmektedir. Proje bazlı bu çalışmanın ücreti projenin detaylarına göre değişir. Fiyatı etkileyen bir diğer faktör ise kullanmak istediğiniz malzemelerin genelidir. Yapılacak olan tüm yapıların öncesi ve sonrası süreci ofis çalışanları tarafından takip edilir.

Mimarlık Ofisi İle Yenilenen Birçok Yapı Sizlerle

Mimarlık firmalarında çalışan kişilerin, yaptıkları işin türünü belirleyen bir felsefesi veya misyonu vardır. Örneğin, bir mimarlık ofisi, apartman daireleri gibi evlerin tasarlanmasını içeren konut mimarisine odaklanabilir veya fabrikalarda ve diğer üretim tesislerinde kullanılanlar gibi endüstriyel mimari üzerinde çalışabilir. Müşteriler, belirli bir mimari tarza sahip yeni binalar üzerinde çalışmak için ağırlıklı olarak mimarlık firmalarına güveniyorlar.

Mimarlık firmaları, yeniden modelleme planlarının hazırlanmasından müşterilere evleri için master planların sağlanmasına kadar geniş bir yelpazede tasarım hizmetleri sunmaktadır. Kamuya ve şirket üyelerine, uygulandığında projenin nasıl görüneceğini göstermek için proje tekliflerinin ve topluluk etkinliklerinin mimari çizimlerini de oluştururlar. Böylesine profesyonel düzeyde çalışma sergilemek elde edilen neticeleri de güzelleştirmektedir. Sizler de mimari alanda merak ettiğiniz her şeyi sormak ve hizmet almak için Decomes Mimarlık ile iletişime geçebilirsiniz.