Mimari Çizim firmaları
27
Eyl

Mimari Çizim Firmaları

Mimari Çizim Firmaları

Mimari çizim adından da anlaşılacağı üzere çizimlerin ön planda olduğu bir eylemdir. Bir bina için el kitabı niteliği taşıyan çizimler alanında uzman mimarlar tarafından yapılır. Bir ögeye odaklanan mimarlar ardından özelden genelde giderek çizimlerini oluştururlar. Aynı zamanda iç mimarlarla da ortaklaşa çalışarak tam anlamıyla bütüncül işler ortaya koyarlar.

Nihai ürünlerin tam olarak neye benzeyeceği, hangi malzemelerin kullanılacağı ve belirli ögelerin tam olarak nerede yer alacağı çizimler ile kroki şeklinde belli olur. Çeşitli çizim teknikleri kullanılarak ortaya konulur. Mimari çizimler bugünkü tarihe çok eski dönemlerden gelmektedir. Detay odaklı tasarlanan taslaklara dayanarak tarihçesi de gün yüzüne çıkarılmıştır.

Mimari Çizim firmaları
Mimari Çizim firmaları

Mimari Çizim Nedir?

Çeşitli teknikler ve boyutlar kullanılarak eyleme dökülen mimari çizim işlemleri farklı programlar kullanılarak kurumlarda denetlenir ve onaylanır. Statik ve mimari tüm projelerin başlangıç aşamasında çizimler yer almaktadır. Birçok çalışma programı barındıran bu çizimler tam olarak müşterilerin istek ve taleplerine yönelik olarak başlatılır.

Hem tasarımların uzman şekilde hayata geçirilebilmesi hem de estetik bakış açılarının renkli ve boyutlu bir şekilde gösterilebilmesi için mimari çizimler bir projenin olmazsa olmazları arasında yer alır. Bir inşaatın temelden itibaren en önemli kıstası çizimlerin profesyonel düzeyde yapılması ve malzemelerin kaliteli bir biçimde seçilerek hayata geçirilmesidir. Mimari çizim kadar mimari planlar da önem arz etmektedir. Planlar dahilinde yapılan çizimler çok daha verimli neticeler elde edilmesine olanak sağlar.

 

Mimari Plan Nedir?

Mimari planlar çizimlerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bir mimari çizim yapılmadan önce mutlaka çizim aşamalarının belirlenmesi gerekmektedir. Bu aşamaların birincisi danışanın, müşterinin isteklerini anlamasıdır. Sonrasında tasarım yapılacak inşaat alanının ölçüleri belirlenir. Mimari tasarım akış planı yapılır. Temel yapı işlev ve fonksiyonları belirlenir. İç ve dış cephe projeleri ele alınır. Duvarlar çizilir ve kat planları oluşturulur.

Tüm bu aşamalara dikkat ederek sunduğumuz hizmete 7 gün 24 saat boyunca Decomes Mimarlık olarak devam ediyoruz. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz tüm mimari proje ve hizmetler için sistem üzerinden kolaylıkla firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimizden bilgi alarak detaylı görüşme için ziyaretimize gelebilirsiniz.