Karşıyaka Tadilat
03
Mar

Karşıyaka Tadilat

Karşıyaka Tadilat

Karşıyaka tadilat firmaları bu ilçede bulunan birçok yapının yenilenmesinde aktif olarak çalışmaktadır. Eskiyen ve yıpranan konutların tadilat yapılmasıyla güzel bir görünüm elde edilir. Böylece binanın ömrü uzar. Sağlıklı ve konforlu yaşam alanları elde edilir. Daha güçlü ve sağlam binalara sahip olmak istiyorsanız temel güçlendirmeleri yapılmış olan tadilatlara ihtiyaç duyulur. Tadilatlarda bazen belediye izni almak gerekir. Tadilat ruhsatının alınması gereken bazı haller söz konusudur.

  • Karşıyaka Tadilat
    Karşıyaka Tadilat

    Binanın dış görüntüsünde farklılıklar yapılacaksa

  • Dış cephe ve balkonlarda değişiklik yapılacaksa
  • Oda büyütme, daire içine merdiven yerleştirme durumları ortaya çıkacaksa
  • Dairenin metrekaresini değiştiren unsurlar söz konusu ise
  • Binada baştan sona yapılacak olan değişikliklerde tadilat ruhsatına ihtiyaç duyulur.

Tadilat Ruhsatı Nereden ve Nasıl Alınır?

Bina görünümünü, mimarisini, kapladığı alanı değiştirecek olan tadilatlarda mutlaka ruhsat alınmalıdır. Bunun için belediyeye giderek hangi belgelerin sizden istendiğini öğrenmeniz gerekir. Karşıyaka tadilat firmaları bu konuda işlerinizi kolaylaştırabilir. Gerekli izinlerin alınması ve prosedürlerin yerine getirilmesi konusunda sizlere yardımcı olabilir. Tadilat ruhsatında bazı belgelere ihtiyaç duyulur. Yapının bulunduğu yere ait olan ada, pafta, parsel, il, ilçe, mahalle bilgileri bir dilekçeyle belediyeye sunulmalıdır.

Evraklarınızın incelenmesi, yapmak istediğiniz tadilatlara onay verilmesi belli bir süreç sonra oluşacaktır. Bu süre 15-30 gün arasındadır. Eğer ruhsat alınmadan binanın dış görüntüsünü etkileyecek tadilatları yaparsanız kaçak yapı yapmış olursunuz ve bu durum fark edildiğinde yaptırdığınız yerleri yıkmanız gerekebilir. Ayrıca para cezası da söz konusu olacaktır.

Tadilat Ruhsatı Alınması Gerektirmeyen Haller

Bina içlerinde yapılacak olan onarım çalışmalarında tadilat ruhsatına gerek duyulmaz. Dairenizin elektrik, su tesisatlarını değiştirmek istiyorsanız, fayans, parke ve döşeme değişikliği yapılmasını istiyorsanız bu işler için ruhsat almanıza gerek yoktur. Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak hacimli yerlerde yapılacak olan onarım çalışmalarında da ruhsata gerek duyulmaz. Karşıyaka tadilat firmaları yasal çerçevede işlerini yürütmektedir.

Tadilatlar komple ya da kısmi olarak ikiye ayrılır. İç kısımda yapılacak olan yenileme çalışmalarının hepsi komple tadilata girmektedir. Böylece yeni yapılmış konut ayarında yaşam alanlarına sahip olursunuz. Tadilat konusunda İzmir ve ilçelerinde kendini kanıtlamış olan Decomes Mimarlık işinde uzman olan teknik personellerle hizmet vermektedir. Baştan sona hoş, güzel ve şık alanların ortaya çıkması için sizler de kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.