İzmir Peyzaj Mimarı Neler Yapar?
28
Ağu

İzmir Peyzaj Mimarı Neler Yapar?

İzmir Peyzaj Mimarı Neler Yapar?

İzmir peyzaj mimarı, park bahçe ve dış mekan tasarımları uygulayan mimarlardır.  Peyzaj mimarları parkların ve kampüslerin dış mekanlarını, dinlenme tesislerini, işyerlerini, özel evleri ve diğer açık alanları tasarlar. Örneğin, peyzaj mimarları bilgisayar destekli mimarlık yazılımını kullanarak teklif ettikleri işin modellerini hazırlarlar. Bu modelleri müşterilerin geri bildirimi için sunarlar ve ardından projenin son görünümünü hazırlarlar.

Peyzaj mimarları çekici ve işlevsel halka açık parklar, bahçeler, oyun alanları, yerleşim alanları, üniversite kampüsleri ve kamusal alanlar tasarlar. Ayrıca bu ortamlardaki binaların, yolların, yürüyüş yollarının, çiçeklerin, çalıların ve ağaçların yerlerini de planlarlar. Peyzaj mimarları bu alanları hem kullanımı kolay hem de doğal çevreyle uyumlu olacak şekilde tasarlar.

İzmir Peyzaj Mimarı Neler Yapar?
İzmir Peyzaj Mimarı Neler Yapar?

Peyzaj Mimarları Ne İş Yapar?

Peyzaj mimarları, dış mekanların tasarımını yaparlar. Şehir ve bölgelerdeki parkların bahçelerin dış alanların ve sokaktan bina içine ulaşıncaya kadar yürüyeceğiniz tüm alanların tasarımını oluştururlar. İzmir peyzaj mimarı, karar verilen alana uygun tasarım için müşterilerle, mimar ve mühendislerle görüşür.

Bir projenin gereksinimlerini anlamak için müşterilerle, mühendislerle ve bina mimarlarıyla görüşür. Saha planlarını ve maliyet tahminlerini hazırlar. Mevcut ve önerilen arazi özellikleri ve yapılarının düzenlemesini koordine eder. Bilgisayar destekli tasarım ve taslak hazırlama yazılımını kullanarak planların grafik gösterimlerini hazırlar.

Peyzaj Mimarları Ne Yapar? İzmir Peyzaj Mimarlığı Ofisleri

İzmir peyzaj mimarı, İzmir’de peyzaj mimarlık ofislerinde çalışır. Uygun peyzaj malzemelerini seçerek işe başlar.  Drenaj ve enerji kullanımı gibi arazi koşullarına ilişkin çevresel raporları analiz ederler. Peyzaj projesinin planlara bağlı kalmasını sağlamak için gerekli gördüğü zamanda ve alanda denetim yapar. Pazarlama faaliyetleri yoluyla veya sunumlar yaparak yeni işler ve projeler yaparlar.

Pek çok peyzaj mimarı, farklı coğrafi özelliklerin GPS koordinatlarını sunan Coğrafi Bilgi Sistemlerini kullanmaktadır. Bu, planlamaya nereden başlayacakları ve yağmurun vadiye akması gibi peyzajın gelecekteki etkilerini nasıl tahmin edecekleri konusunda ipuçları sağlayarak peyzaj mimarlarının farklı ortamlar tasarlamasına yardımcı olur. Bu yöntemle çalışan ekibimiz yıllardır pek çok kamusal ve özel alanın peyzaj tasarımını yapmıştır. İzmir’de peyzaj mimarlığı konusunda son teknolojik ürünleri kullanarak tasarımlar yapan Decomes Mimarlık ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.