09
Kas

İzmir Peyzaj Mimarı İle Yeşil Alanlar

İzmir Peyzaj Mimarı İle Yeşil Alanlar

İzmir peyzaj mimarı genelinde sunulan projelendirme çalışmaları daha çok yeşil alanların çoğaltılmasıyla alakalıdır. Temel amacı çevreyi güzelleştirmek olan peyzaj mimarları daha güzel ve refah içerisinde topluma yaşam alanları sunmaktadır. Bu yaşam alanları daha çok yeşilin yer alması gereken alanlardır. Buna istinaden oldukça kapsamlı şekilde çalışmalar sergileyen peyzaj mimarı şehri de yeşilin her tonunu ve çimen, çiçek gibi doğal maddeleri kullanarak nefes alınabilir hale getirir.

Kent yaşamı her geçen gün daha da bina dolu ve kirli bir görünüme kavuşmaktadır. Bu durumu olabildiğince minimalize edebilmek ve insanlara nefes alınabilir sahalar sunmak adına peyzaj mimarı yeşil alanların arttırılmasında sorumluluk alır. Görev bilinciyle oldukça titiz çalışmalar sergileyen peyzaj mimarları park ve bahçe alanlarında da projelendirme çalışmalarına yer verirler.

Peyzaj Mimarı Nedir?

İç mimarlık ve mimarlık kadar önemli bir görev ve sorumluluk üstlenen meslek gruplarından biri de peyzaj mimarlığıdır. Bir peyzaj mimarı yenilikçi tarzıyla, özgün tasarımlarıyla, çeşitli fikirleriyle ve klasik düşünce sistemini yadsımasıyla son derece gelişmiş düzeyde alanlar tasarlayan bireylerdir. Donanımlı bir şekilde eğitim alan peyzaj mimarları problem çözme becerileriyle ve fikir üretme becerileriyle de adından söz ettirirler.

Oldukça kapsamlı projelendirmelerin yer aldığı İzmir peyzaj mimarı sahasında tasarımlar yapılır, tüm öğeler bir arada kullanılarak parklar ve bahçeler düzenlenir. Amaçları tamamen çevreyi güzelleştirmek ve çok daha yaşanılası bir alanı insanlara sunmaktır.

İzmir Peyzaj Mimarı Görevleri Nelerdir?

Çalışmaları hız kesmeden devam eden İzmir peyzaj mimarı genelinde çocuklar da unutulmaz. Onlar için hem psikolojik açıdan mutlu olacakları hem de yaş ve gelişimlerine uygun çevresel tasarımlar ele alınır. Merak uyandırıcı ve son derece etkileyici tasarımlar yaparak mekânlar ile kullanıcıları bütünleştirirler. Mekân sirkülasyonu sağlamak tamamen peyzaj mimarının görevidir.

Doğal ve kültürel sörvey çalışmalarını da ele alan peyzaj mimarları bitkileri de oldukça uygun şekilde kullanırlar. Tasarladıkları alanların sürdürülebilir ve verimli olmasına da dikkat ederler. Tüm bu özellikleri üzerinde barındıran Decomes Mimarlık firmamız ile bizler de sizlere peyzaj mimarlığı alanında profesyonel hizmet sunmaktayız. İhtiyaç duyduğunuz çevresel düzenlemeleri uzman mimarlarımızla gerçekleştirebilirsiniz.