09
Kas

İzmir Peyzaj Mimarı Hangi Konularda Hizmet Sunar?

İzmir Peyzaj Mimarı Hangi Konularda Hizmet Sunar?

İzmir peyzaj mimarı genelinde sunulan pek çok farklı hizmet türü mevcuttur. Peyzaj mimarlığı iç mimarlık ve mimarlıktan hem ayrılan hem de bir bütün şeklinde çalışma sergilenen bir sahadır. Doğal ve fiziksel çevrede projelendirme çalışmaları yapan peyzaj mimarları insanların mutluluklarını arttırmak ve doğaya daha rahat ayak uydurmalarını sağlamak maksadıyla harekete geçerler.

Çevreyi güzelleştirmek, insanlara daha ferah ve güzel yaşam alanları sunmak peyzaj mimarlarının en temel görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır. Şehir hayatı genel olarak herkesin kaçmaya çalıştığı ve nefes almak için başka alanlar aradığı ortamlardır. Bu ortamları çeşitli park alanları, aktivite alanları yaparak insanların ihtiyaçlarına yönelik olarak değiştirirler.

Peyzaj Mimarı Çalışma Alanları Nerelerdir?

Çalışma alanları oldukça geniş kapsamlı olan İzmir peyzaj mimarı genelinde şehri güzelleştiren tasarımlar ele alınır. Şehir hayatını biraz daha hafifletmek için gayretle çalışan peyzaj mimarlarının çalışma alanları içerisinde kent içi ve yakın çevreleri, kırsal alanlar, tarımsal alanlar, endüstri alanları, ulaşım alanları, orman alanları, turizm alanları yer almaktadır.

Daha çok kent içi ve yakın çevredeki çalışma alanlarında projeleri kapsamlı olmaktadır. Fiziksel ve ruhsal baskıları ortadan kaldırırlar. Modern kent insanına mümkün olduğu kadar doğa ile ilişki kurabilecekleri yeşil çevreler yaratırlar. Mahalle, semt ve kent üniteleri için yeşil alanların miktarını arttırırlar. Kırsal alanlarda ise doğal dengeyi koruyarak yeniden tesis etmeye yönelik çalışırlar.

Peyzaj Mimarlığında En Önemli Öğeler

Peyzaj mimarlığında çalışılan sahalar kadar bazı öğeler de önem arz etmektedir. 5 temel öge İzmir peyzaj mimarı genelinde ele alınır. Bu öğeler doğal faktörler ve işlemleri, toplumsal faktörler ve işlemleri, teknoloji, metodoloji ve değerlendirmedir. Doğal faktörlerde arazi ve insan temel alınır. Toplumsal faktörlerde toplum ele alınır. Teknoloji olmazsa olmazdır, Metodoloji de ise peyzaj sorunları ortaya konur ve değerlendirme ise çözüme ulaşılır.

Tüm bu detayları bünyesinde barındıran Decomes Mimarlık firmamız ile sizler de son derece profesyonel bir peyzaj mimarlığı hizmeti alabilirsiniz. Alacağınız hizmetten memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Her zaman aktif projelendirme çalışmaları ile firmamız daima sizinle.