İzmir Peyzaj Mimarı Çalışmaları
28
Ağu

İzmir Peyzaj Mimarı Çalışmaları

İzmir Peyzaj Mimarı Çalışmaları

İzmir peyzaj mimarı, dış mekan tasarımını modeller oluşturarak sunan mimardır. Evlerin bahçeleri, site ve apartman bahçe, park ve dış alanları, kamusal alanlar ve özel alanların tasarım ve projelendirmesini yapar. Peyzaj mimarları, inşaat mühendisleri ve proje ekibiyle birlikte çalışır.

Peyzaj mimarlarının hedefleri, bir alanın doğal güzelliğini arttırmak ve çevresel faydaları teşvik etmektir. Peyzaj mimarları, sulak alanlar, dereler, maden alanları gibi insanlar veya doğa tarafından değiştirilen doğal alanların restorasyonunu planlayabilir. Ayrıca yeşil çatılar (toprak ve bitkilerle kaplı çatılar) veya yağmur suyunu tutabilen, hava kirliliğini emebilen ve binaları serinletirken aynı zamanda hoş manzaralar sunan çatı bahçeleri de tasarlayabilirler.

Peyzaj Mimarları Nerelerde Çalışır?

İzmir peyzaj mimarı; diğer tüm peyzaj mimarları gibi zamanlarının çoğunu Mimarlık ofislerinde bilgisayar destekli çizim yaparak, modeller oluşturarak ve müşterilere sunarak geçirirler. Zamanlarının geri kalanını ise şantiyelerde, park- bahçelerde, dış mekanlarda ve tasarımın uygulama alanlarında geçirirler. Dolayısıyla peyzaj mimarları hem ofiste hem de şantiye alanlarında çalışır.

İzmir peyzaj mimarı, özel tasarımların dışında kamusal alanlarda ve karayollarının orta refüj veya yol kenarındaki tasarımı da yaparlar. Doğa ve şehir öğelerini birleştirir, şehrin içine doğadan unsurlar serpiştirerek insana huzur katarlar. Peyzaj mimarlığı olmadan şehir ve bölgelerin görüntüsü adeta gri örtüyü andırır. Betonlaşma ve onun yarattığı gri görüntüyü ancak peyzaj mimarları yeşil alanlara, bitki ve çiçeklerle bezenmiş alanlara çevirir.

İzmir Peyzaj Mimarı Çalışmaları
İzmir Peyzaj Mimarı Çalışmaları

İç Mimarlık Peyzaj Mimarlığı- İzmir Peyzaj Şirketleri

İç mimarlık gibi peyzaj mimarlığı da peyzaj şirketlerinde çalışırlar. İzmir peyzaj mimarı deneyimlerini proje tasarımlarıyla birleştirerek müşterilere sunar. Peyzaj mimarları zamanlarının çoğunu plan ve tasarımlar oluşturdukları, modeller ve ön maliyet tahminleri hazırladıkları ve bir projenin tasarlanması veya planlanmasında yer alan müşteriler ve çalışanlarla buluştukları ofislerde geçirirler. Zamanlarının geri kalanını şantiyelerde geçirirler.

Peyzaj mimarlığı konusunda aklınıza takılan her soru için mimarlık ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli mimarlar ve uzmanlardan oluşan ekibimiz size her konuda yardımcı olacaktır. Aradığınız tasarım ve hayalinizdeki projeler hakkında detaylı bilgi veya danışmanlık hizmeti için Decomes Mimarlık ofislerimizi hemen arayın.