İzmir Mimar ve Mimari Projeleri
29
Ağu

İzmir Mimar ve Mimari Projeleri

İzmir Mimar ve Mimari Projeleri

İzmir mimar ile oluşturulan mimari projelerin bazı aşamaları vardır. Mimari tasarım sürecinin ilk aşaması olan şematik tasarım aşamasında, müşteriden toplanan bilgiler ve saha araştırmaları aracılığıyla sunulan iki veya üç tasarım seçeneği oluşturulur. Projenizin izleyebileceği farklı rotaları görselleştirebilmeniz için bu seçenekler genel olarak eskizler halinde sunulur.

Hem estetik tercihlerinizi hem de bütçe gereksinimlerinizi karşılayan bir tasarım seçmenize yardımcı olmak için her seçeneğe kaba bir maliyet tahmini de eklenir. Ayrıca tercih ettiğiniz tasarımda istediğiniz değişiklikleri talep etme olanağına da sahip olursunuz. İhtiyaçlarınıza en uygun tasarım seçeneğini seçtikten sonra Tasarım Geliştirme aşamasına başlanır.

İzmir Mimar ve Mimari Projeleri
İzmir Mimar ve Mimari Projeleri

İzmir’de Yapılan İnşaat Projeleri- İzmir Projeden Ev

Mimari projenin yukarıda anlatılan aşamaları tamamlandıktan sonra artık nihai tasarıma karar verilir.  İhale, inşaat ve izin başvurusu için gerekli çizimleri, notları ve teknik şartnameleri hazırlamaya başlanır. Bu, birçok insanın bir mimarın çalışmasını hayal ederken düşündüğü aşamadır: taslakların oluşturulması. İzmir mimar, çizdiği projeyi yükleniciler ile paylaşır. Yükleniciler bu detaylı çizimleri ve modelleri mimari tasarım sürecinin bir sonraki aşamasına hazırlanmak için kullanacaktır.

Ev inşaatının ihale aşamasında yanınızda bir mimarın bulunması size büyük avantaj sağlar. En azından, teklif listeniz için nitelikli yüklenicilerin bir listesinin geliştirilmesinde ve teklif sahiplerine teklif paketlerinin sunulmasında size yardımcı olur. Gönderilen teklifleri de inceleyebilir, analiz sağlayabilir ve teklif verenlerinizden aldığınız maliyet rakamlarını karşılaştırmanıza yardımcı olabilir.

 

Temelden Ev Projeleri İzmir- Mimari Projeler Nasıl Tasarlanır?

Son olarak, bir yüklenici seçip inşaat başladıktan sonra, mimari tasarım sürecinin son aşaması olan inşaat yönetimine geçilir. Bu aşamada, tasarım amacına uygunluğu sağlamak için inşaat süreci yönetilir. İzmir mimar ve ekibi tarafından inşaat sırasında sahayı ziyaret eder ve ortaya çıkan saha koşulları denetlenir.

Decomes Mimarlık olarak projenizin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için sizinle birlikte çalışmayı tercih ederiz. Her aşamayı projenizi bütçe dahilinde tutmak amacıyla yürütürüz. Mimarlar olarak nihai hedefimiz, yeni veya yenilenmiş bir ev hayalinizi uygun maliyetli bir gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olmaktır. Bizimle iletişime geçin ve yeni evinize doğru ilk adımı atın.