İzmir İç Mimarlık Ofisleri Tarafından Kullanılan Çizim Programları
09
Kas

İzmir İç Mimarlık Ofisleri Tarafından Kullanılan Çizim Programları

İzmir İç Mimarlık Ofisleri Tarafından Kullanılan Çizim Programları

İzmir iç mimarlık ofisleri tarafından kullanılan çeşitli çizim programları mevcuttur. Teknolojinin giderek gelişmesi ve tüm dünyaya olan etkisi, olumlu bir şekilde iç mimarlık işlemlerine de yansımaktadır. Çok daha boyutlu şekilde projeleri görebilmek, renklendirebilmek ve bitmiş hallerini henüz proje başlamadan evvel inceleyebilmek adına kullanılan çeşitli çizim ve yazılım programları bulunur.

Tasarım ve yapım sürecinde birçok farklı uygulama ve program kullanarak tasarımların daha gerçekçi yapılmasını sağlarlar. Böylece danışanlar bir proje başlamadan önce nasıl olacağını her açıdan görme imkânı elde ederler. Modellemeden örneklendirmeye, görselleştirmeden performans analizi ve yönetime dek tüm işlevleri görebilecekleri ve gösterebilecekleri programları kullanarak içeriği zenginleştirirler.

İzmir İç Mimarlık Ofisleri Tarafından Kullanılan Çizim Programları
İzmir İç Mimarlık Ofisleri Tarafından Kullanılan Çizim Programları

İzmir İç Mimarlık Ofisleri Hangi Programları Ne Amaçla Kullanırlar?

Çeşitli programlar kullanarak sundukları hizmetin daha profesyonel ve kurumsal bir hâl almasını sağlayan İzmir iç mimarlık ofisleri AutoCAD, SketchUp, 3ds Max, Revit, Photoshop, Illustrator, InDesign, Lumion, Rhino, ArchiCAD, Artlantis, V-Ray, Revit LT, SolidWorks, Vectorworks, Chief Architect, Blender, Substance Painter, Microsoft Office gibi çeşitli çizim ve yazılım programlarını kullanmaktadırlar.

İç mimarlar tasarımlarını en gerçekçi şekilde oluşturmak için AutoCAD ve SketchUp kullanırlar. Çizdikleri projeler için renk paleti oluşturmak amacıyla çeşitli photoshop programlarına yer verirler. Mood Board hazırlamak maksadıyla Pinterest ve Canva gibi platformları da kullanırlar. Aynı zamanda iç mekân planı oluşturmak amacıyla da Revit ve ArchiCAD gibi programları tercih ederler ve tüm işlemleri hem pratik hem de kaliteli şekilde hayata geçirirler.

İç Mimarların Kullandığı Uygulamalar Nelerdir?

İç mimarlık sektöründe kullanılan program ve uygulamalar oldukça fazla ve çeşitlidir. Yapılacak olan işleme göre kullanılacak olan uygulama ve programda değişiklikler meydana gelebilir. Daha çok yazılım uygulamalarının kullanımına yer verirler. İki boyutlu ve üç boyutlu çizimler yapmak, ölçeklendirmeler yapmak ve özel çözümler sunmak için özel uygulamaların kullanımına da İzmir iç mimarlık ofisleri kapsamında yer verilir.

Bu uygulamalar sayesinde kullanılan tüm veriler çok daha hızlı ve profesyonel bir şekilde bir araya getirilir. Decomes Mimarlık olarak bizler de profesyonel anlamda çeşitli uygulamalar ve programlar kullanmakta ve tüm projelendirme çalışmalarında öncü olmaktayız. Bizimle iletişime geçin, hayallerinizi ertelemeyin!