İzmir Taş Ev Yapımı
01
Oca

Foça Villa Tadilatı

Foça Villa Tadilatı

Foça villa tadilatı hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız bu konuda uzman olan profesyonel firmayla çalışmalısınız. Villanızın yeni bir görünüme kavuşması, eskiyen yerlerinin onarılması, daha fonksiyonel ve kullanışlı alanların elde edilmesi için farklı birçok tadilat işlerinin yapılması gerekir. Duvar, yer, tavan, çatı, bahçe ve daha birçok alanda yapılması gereken işlerin her biri farklı uzmanlık alanları gerektirir. O yüzden tüm bu işleri size sunabilecek firmayla çalışmanız amacınıza çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır.

Tadilat firmaları ya da mimarlık ofisleri uzmanlık alanları değişken olan kişilerle çalışarak işlerinizi kolaylaştırır. Tadilat firması mı mimarlık ofisi mi tercih etmeliyim türündeki soru için şunu söyleyebiliriz; tadilat firmaları ustalık seviyesinde size hizmet sunabilirken mimarlık ofislerinde bulunan mimar, iç mimar ve tekniker gibi eğitimli kişilerden daha profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Villa Tadilatı Aşamaları

Villa tadilatları belli bir program ve plan dahilinde yapılır. Öncelikle tadilat yapılması gereken alanlar bilirkişi tarafından tespit edilecektir. Sizin isteklerinize uygun düşecek olan çalışmalar değerlendirmeye alınır. Binanın dışında yapılacak olan tadilatlarda belediye izinleri de gerekebilir. Tadilat ruhsatının mutlaka çıkması, onay alındıktan sonra işe başlanması gereken durumlar da mevzu bahistir.

Foça villa tadilatı işlerini yapan ofisler yasal izinlerden sonra çalışmalara başlar. Öncelikle projelendirme çalışmaları yapılır. Mimarlık ofisleriyle çalışırsanız tüm bu işler mimar tarafından size sunulacaktır. Villanızın bitmiş halinin size sunulması da söz konusudur. İçeride ya da dışarıda yapılacak olan yenileme çalışmalarında en iyi hizmeti alabilmeniz için mimarlık ofisleri doğru karar olacaktır.

Villa Tadilatı İçinde Yer Alanlar

Villa tadilatlarının içinde yer alan birçok farklı işin olduğundan bahsetmiştik. Bunların en önemlileri; tesisat işleri, elektrik, su, doğalgaz tesisatlarının değiştirilmesi anlamına gelir. Duvar işlerinde; duvar kırma, duvar örme, alçıpan duvarlar, düzleme, saten, boya, badana işleri bulunur. Yerlerle ilgili yapılması gerekenler; fayans, laminant, parke, mermer, taş, seramik içliklerini ifade eder. Bunlardan başka mutfaklarınız için marangozluk işçiliklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Foça villa tadilatı yapan firmalar tüm bu işleri yapabilen personelleri bünyesinde bulundurmalıdır.

Foça ilçesinde en iyi villa tadilatı hizmeti almak için Decomes Mimarlık firmamıza başvurabilirsiniz. Villanızın hem iç hem de dış bölümlerinde yapılacak olan tadilatlarla yepyeni görüntülerin ortaya çıktığını göreceksiniz. Alanında uzman olan ekibimiz kısmi ya da anahtar teslim tadilatlarla yanınızdadır.