03
May

Buca Villa İnşaatı

Buca Villa İnşaatı

Buca villa inşaatı müstakil konut sahibi olmak isteyenlere hitap eder. Apartman hayatından bıkan ve sadece kendisinin yaşayacağı bahçeli evlere sahip olmak isteyenler villa yaptırmayı planlamaktadır. Bunun için de müteahhit firma ya da mimarlık ofisi arayışı içine girersiniz. Villa inşaatı öncesinde yapılması gereken prosedürlerin takip edilmesi önemlidir. İnşaat başlayınca da işlerin organize edilmesi ve planlı bir şekilde yürütülmesi gerekir.

İnşaat yapma işlerinde uzman olan firmalar bu konuda size faydalı olacaktır. Villanın inşa edileceği alanla ilgili çalışmaların başlaması, proje çizilme aşaması, temel atılması, kaba inşaatın yapılması ve ince işçiliklere geçilmesi işleri için uzun bir sürece ihtiyaç duyulabilir. Bu süreç 6 ay ile 2 yıl arasında değişebilir. Villanın büyüklüğü, sizin isteklerinize uygun olarak hazırlanması, yasal işlemler için harcanacak zaman süreçle ilgilidir.

Villa İnşaatı Yapım Süreci

Villa yaptırmayı düşündüğünüz arsanın imar durumu için öncelikle belediyelerden yardım alınmalıdır. İnşaat yapım izninin alınması için de bazı şartlar bulunur. Öncelikle projenin imar durumuna uygun olarak çizilmesi gerekir. Yani o bölgede 2 katlı ev yapımına izin veriliyorsa siz 3 katlı yapamazsınız ya da taban alanını ve bahçe paylarını değiştiremezsiniz. Buca villa inşaatı yapacak olan firmadan proje konusunda yardım alabilirsiniz.

Çizilecek olan projede odaların büyüklüğüne, yerleşimine ve hangi katta nelerin olması gerektiğine siz karar verebilirsiniz. Fakat bu kararları verirken taban alanının kullanılması ve ona bağlı çalışılması gerekir. Bu konuda mimarla birlikte çalışılmalıdır. Temel kazı çalışmaları sırasında drenaj ve su yalıtımlarının yapılması binanın uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca yalıtımlı ve izolasyonu yüksek olan villalar için ciddi çalışmaların yapılması gerekir.

Villa İnşaatı Bitim Süreci

Villa inşaatlarında en çok zaman harcayan süreç proje ve projenin onaydan geçmesidir. Doğru ve kurallara uygun olarak çizilmiş projeler kolay bir şekilde onaydan geçer. Kaba işçilik çabuk ilerler fakat villanın içinde yapılacak ince işçilikler ve dekorasyon süreci de oldukça fazla zaman alır. İç alanlarda istediğiniz malzeme ve dekorasyon ürünlerini tercih edebilirsiniz. Renk ve tasarımlara siz karar verebilirsiniz.

Buca villa inşaatı konusunda yeterli deneyim ve tecrübeye sahip olan Decomes Mimarlık tüm bu işleri uzman kadrosuyla gerçekleştirir. Projeden inşaat aşamasına, dekorasyondan işin bitimine kadar size sunulan hizmetler oldukça kaliteli ve profesyoneldir. Uğraşmadan ve yorulmadan yeni bir villaya sahip olmak istiyorsanız hemen iletişime geçebilirsiniz.